• Novinky

      • Informačný seminár "Porozprávajme sa o potravinovom odpade"

       24. 11. 2022

       Dňa 22.11.2022 sa žiaci všetkých ročníkov so zameraním zdravotník v hygienickej a laboratórnej službe zúčastnili informačného semináru  "Porozprávajme sa o potravinovom odpade", ktorý bol uskutočnení dobrovoľníkmi z Potravinovej banky Slovenska. Žiaci sa dozvedeli zaujímavé informácie o potravinovom odpade, prešli krátkym kvízom a v malých skupinách odpovedali na otázky. Seminár žiakov zaujal a mal u nich pozitívny ohlas. Ďakujeme pánovi Šľachtovi  a jeho kolegyni za  prínosné a zaujímavé informácie.

      • Naše jazierko s novou environmentálnou tvárou

       22. 11. 2022

       Žiaci našej školy sa v minulom školskom roku zapojili do projektu „Voda nad zlato“. Umiestnili sa na štvrtom mieste, s možnosťou finančného príspevku na realizáciu environmentálnej aktivity. Z daného príspevku sme vylepšili jazierko v átriu. Jazierko sme spolu s ekocentrom Sosna prehĺbili, dali sme novú fóliu, vodu do jazierka budeme dopĺňať z dažďovej vody a fontánku budú poháňať slnečné kolektory.

     • Buďme ľudia
      • Buďme ľudia

       17. 11. 2022

       Dňa 16.11.2022 sme sa pri príležitosti Dňa študentstva zúčastnili hudobno-vzdelávacieho antidiskriminačného programu „BUĎME ĽUDIA“ .

       Program bol zameraný najmä na medziľudské vzťahy a ľudské práva, dotýkal sa tém, ako napr. otrokárstvo (starovek, kolonizácia Ameriky, súčasnosť), ľudské práva, totalitný režim, obchodovanie s ľuďmi, detské otroctvo, práva a povinnosti detí, otroctvo na Slovensku a žobrácke gangy.

       Súčasťou programu bola aj hudobná zložka, prepojenie moderných piesní s históriou. Dvaja hudobníci predviedli vynikajúci výkon, úžasné hudobné prevedenie a krásny spev.

       Nezabudnime, že slobodu a šťastný život si musíme všetci chrániť.

      • Exkurzia IV. A do ČSOB, a. s.

       15. 11. 2022

       Dňa 11. 11. 2022 s uskutočnila exkurzia IV. A pod vedením Ing. Šimkovičovej do Československej obchodnej banky v rámci prehlbovania vedomostí a praktických zručností finančnej gramotnosti. Žiakom školy sa venoval riaditeľ pobočky Košice, Ing. Barón. Priamo na pracovisku banky sa oboznámili s bankovými produktmi a aktívne sa zaujímali i zapájali do tém sporenia, úverov, používania platobných kariet, poistenia a práce s novou technikou pri komunikácii s bankou.  Praktická skúsenosť žiakov obohatila a všetci si pochvaľovali možnosť názorného vyučovania.

      • Skúšky BH - SK

       14. 11. 2022

       Dňa 24. 9 2022 sa naša žiačka 4.B triedy Bernadeta Ščišľáková so svojim psom Aronom zúčastnila skúšky BH - SK, ktoré sa konali v Ruských Pekľanoch pod záštitou Zväzu športovej kynológie SR. Blahoželáme k nádhernému výsledku a držíme palce pri ďalších skúškach, na ktoré sa poctivo pripravuje.

      • Farbiarske skúšky malých plemien

       14. 11. 2022

       Dna 30. 10. 2022 sa žiak 3.C triedy Marko Fabián zúčastnil so svojou sučkou Molly z Príseckých lesi Farbiarskych skúšok malých plemien (FSMP) v Gyňove pri Košiciach, ktoré absolvoval v 1. cene s počtom bodov 95. Blahoželáme a veľmi sa z jeho výsledku tešíme, nakoľko to nie je ľahká skúška tak ako pre psa, ani pre jeho psovoda.

      • Druháci ako divadelníci

       10. 11. 2022

       Študenti II. A triedy počas hodiny slovenského jazyka a literatúry sa stali hercami a zahrali hru od Shakespeara - Hamlet. Perfektne si naštudovali nimi spracované repliky, prekvapili kreativitou a dokázali, že mladí ľudia sú schopní nielen slov, ale aj činov. Vďaka nim sme sa spoločne zamysleli nad známym monológom Hamleta: Byť, či nebyť?

       Ďakujeme za umelecký zážitok.

     • Halloween party
      • Halloween party

       9. 11. 2022

       A opäť je za nami jedna skvelá akcia.

       Dňa 8.11.2022 sa v aule školy uskutočnila HALLOWEEN PARTY. Tancovalo sa a spievalo do neskorého večera a na záver boli vyhlásení víťazi z „Vyrezávania tekvíc“ a víťazi „ Najkrašia maska“.

       Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za krásne prežité chvíle v kruhu spolužiakov a ich učiteľov.

      • IT SHOW 2022

       8. 11. 2022

       V piatok 4. 11. 2022 sa naša škola zastúpená žiakmi 1.C triedy zúčastnila v nákupnom centre Optima výstavy IT technológií IT SHOW 2022 firmy Datacomp, s. r. o. – Muži v modrom, organizovanej pod sloganom „Vyskúšaj aj TY, technológie IT“. Programom nás sprevádzal zabávač Andrej Bičan a odborník na IT technológie Ondrej Macko. Naši žiaci mali možnosť spoznať najnovšie technológie v oblasti výpočtovej techniky, trendy v moderných PC, tabletoch, notebookoch, tlačiarňach a užívateľských softvéroch. Okrem drobných suvenírov (pero, prívesok na kľúče) sme si odnášali aj dobrú náladu z tejto akcie, kde sme si rozšírili naše vedomosti z oblasti informačných technológií.

     • Vyrezávanie tekvíc
      • Vyrezávanie tekvíc

       7. 11. 2022

       Po dvoch rokoch sme sa dnes 7.11.2022 pustili opäť do vyrezávania tekvíc, ktoré sa pod šikovnými rukami našich žiakov a detí našich učiteľov menili na vydarené štrašidielka.

       Všetkým ďakujeme  za príjemne strávený čas v kruhu kamarátov a držíme palce v súťaži o najkrajšiu vyrezanú TEKVICU.

       Našu výstavu si môžete pozrieť v priestoroch školy pred aulou.

      • Participatívny rozpočet – Vonkajšia učebňa

       7. 11. 2022

       Naša škola SOŠ veterinárna sa v školskom roku 2021/2022 zapojila do projektu s názvom Participatívny rozpočet. Prostredníctvom tohto projektu sa nám podarilo získať finančný príspevok vo výške 1000€ na zveľadenie školského areálu a priestorov školy. Do projektu sa zapojili všetci žiaci. Ich úlohou bolo  v rámci svojich tried navrhnúť, ako čo najefektívnejšie využiť finančný príspevok na skrášlenie našej školy. Navrhnutých bolo 12 projektov, avšak schválené boli tri, ktoré postúpili do záverečného hlasovania. Z nich jeden, s najväčším počtom hlasov, vyhral.  Na základe celoškolského hlasovania vyhral projekt Vonkajšia učebňa s okrasnými drevinami a rastlinami. Náš víťazný projekt bol zrealizovaný s podporou Košického samosprávneho kraja. Týmto by sme sa chceli poďakovať za finančnú podporu KSK a všetkým do projektu zapojeným žiakom a vyučujúcim.

      • Vynikajúci úspech našej šikovnej študentky

       2. 11. 2022

       V dňoch 29.-30.10.2022 sa podarilo našej žiačke Vande Varadyovej z I.A triedy vybojovať v rakúskom Grazi na IDO WORLD HIP HOP BATTLES AND BREAKING CHAMPIONSHIPS 2022 striebornú medailu v kategórii Junior 2.

       Vanda je zároveň 1. vicemajsterka sveta pre rok 2022.

       Na majstrovstvách sveta sa zúčastnilo 4500 tanečníkov z 29 krajín a súťažilo sa v 43 kategóriách.

       03.11.2022 bude Slovenská reprezentácia v breakingu spolu s Vandou hosťami v relácii Teleráno v Markíze. A následne sa presunú do Manchestru na MAJSTROVSTVÁ EURÓPY pod záštitou WDSF.

       Vande srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov na majstrovstvách Európy.

     • Imatrikulácia prvákov 2022
      • Imatrikulácia prvákov 2022

       27. 10. 2022

       Dňa 26.10.2022 sa v aule našej školy konala imatrikulácia našich nových prvákov. Žiaci tretích ročníkov pripravili zaujímavé súťaže plné zábavy a prekvapení. Touto udalosťou sme medzi nás prijali žiakov prvých ročníkov a zároveň veríme, že sa im u nás bude dariť čo najlepšie. 

      • O POHÁR ÚSTŘEDNÍHO ŘEDITELE SVS

       27. 10. 2022

       Aj tento rok sa naši žiaci zúčastnili na medzinárodnej súťaži „O pohár ústředního ředitele SVS“ v Prahe. Súťažné družstvo tvorili: Jana Kaščáková, Katarína Hurčíková, Sára Fischerová a Peter Kuľanda. Súťažilo sa v prezentovaní o meste a škole v slovenskom a anglickom jazyku, vo vedomostnom teste, v laboratórnych zručnostiach a vo vedeckom projekte týkajúcom sa veteriny.

       Naše družstvo sa umiestnilo na 6. mieste a Janka Kaščáková dostala ocenenie „Najlepší výkon“ za najväčší počet bodov vo vedomostnom teste.

     • CENA RIADITEĽKY ŠKOLY PRE ŠKOLSKÝ ROK 2022/2023
      • CENA RIADITEĽKY ŠKOLY PRE ŠKOLSKÝ ROK 2022/2023

       25. 10. 2022

       Kritériá:

       1. Prospech (bodové ohodnotenie od 26 – 0 bodov)

       2. Dochádzka  (bodové ohodnotenie od 26 – 0 bodov)

       3. Zapojenie žiakov do SOČ – krajské kolo – 3 body na žiaka pre triedu

                                                       – celoslovenské kolo – 5 bodov na žiaka pre triedu

       4. Účasť žiakov za triedu v reprezentácii školy (všetky súťaže) – počet s najvyšším počtom reprezentujúcich žiakov  (najvyšší počet bodov 13 s postupnosťou 12,11...)

       5. Čistota triedy – prvé tri triedy  - 3 body

        

       HLAVNÁ CENA – finančná odmena v hodnote 500 eur pre triedu

        

      • Exotická animoterapia

       24. 10. 2022

       Kto z nás by v detstve netúžil mať doma exotické zvieratko? Exotické zvieratá potrebujú osobitnú starostlivosť  a rozhodovanie o jeho kúpe je veľká zodpovednosť. Šimon Kramár a Matej Martiček. žiaci II.C triedy, dňa 20.10. 2022, vo svojom voľnom čase,, v  rodnom meste Bardejov, o tom prišli s maximálnym zanietením porozprávať deťom z MŠ v Hervartove a žiakom III. ročníka ZŠ v Hervartove. S nápadom prišla a s realizáciou pomohla Mgr. Adriana Luptáková. Deti oslovili najmä pieskomily, krevetky a africký slimák. Táto exotická animoterapia bola príjemným spestrením a zároveň navzájom sa obohacujúcim časom nielen pre deti, ale aj učiteľky. Napriek tomu, že je africký slimák pre našu krajinu exotický domáci maznáčik, svojou veľkosťou a jednoduchým spôsobom podmienok o jeho starostlivosť zaujal deti najviac.

       Šimon a Matej sa svojej úlohy exotickej animoterapie zhostili dôkladne a s maximálnym nasadením. V prípade záujmu o využitie pozitívneho pôsobenia zvieraťa na emocionálne a fyzické zdravie dieťaťa neváhajte s kontaktovaním.

  • Kontakty

   • Stredná odborná škola veterinárna Košice - Barca
   • sosvet@sosvet.sk
   • 055/68 55 347, +421 911 214 634
   • Námestie mladých poľnohospodárov 2, 040 17 Košice, Slovakia
   • 00162574
  • Prihlásenie

 • Sociálne siete